Eaton 75432HMURFY
SKU: CS5026425MPN: 75432HMURFYAlternate Part #: UF-0205YUPC/EAN: 786685878591
Eaton LV Unipak capacitor bank




$13,544.40
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 75 kVAR, 480V, 90A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 90A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 75 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5026425 |
|---|---|
| MPN | 75432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0205Y |
| UPC/EAN | 786685878591 |
