Eaton 25632HMURFY
SKU: CS5021045MPN: 25632HMURFYAlternate Part #: UF-0301YUPC/EAN: 786685878669
Eaton LV Unipak capacitor bank




$7,708.83
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 25 kVAR, 600V, 25A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 25 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | FOT |
Specifications
| SKU | CS5021045 |
|---|---|
| MPN | 25632HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0301Y |
| UPC/EAN | 786685878669 |
