Eaton 25432HMURFY
SKU: CS5021035MPN: 25432HMURFYAlternate Part #: UF-0201YUPC/EAN: 786685878553
Eaton LV Unipak capacitor bank




$7,096.29
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 25 kVAR, 480V, 30A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 30A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 25 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5021035 |
|---|---|
| MPN | 25432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0201Y |
| UPC/EAN | 786685878553 |
