Eaton 150432HMURFY
SKU: CS5019624MPN: 150432HMURFYAlternate Part #: UF-0208YUPC/EAN: 786685878621
Eaton LV Unipak capacitor bank




$16,514.51
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 150 kVAR, 480V, 180A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 180A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 150 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5019624 |
|---|---|
| MPN | 150432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0208Y |
| UPC/EAN | 786685878621 |
