Eaton 60432HMURFY
SKU: CS5025132MPN: 60432HMURFYAlternate Part #: UF-0204YUPC/EAN: 786685878584
Eaton LV Unipak capacitor bank




$11,075.57
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 60 kVAR, 480V, 72A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 72A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 60 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5025132 |
|---|---|
| MPN | 60432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0204Y |
| UPC/EAN | 786685878584 |
