Eaton 125432HMURFY
SKU: CS5018679MPN: 125432HMURFYAlternate Part #: UF-0207YUPC/EAN: 786685878614
Eaton LV Unipak capacitor bank




$15,980.13
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 125 kVAR, 480V, 150A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 150A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 125 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5018679 |
|---|---|
| MPN | 125432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0207Y |
| UPC/EAN | 786685878614 |
