Eaton 100232HMURFY
SKU: CS5014145MPN: 100232HMURFYAlternate Part #: UF-0106YUPC/EAN: 786685878515
Eaton LV Unipak capacitor bank




$19,285.90
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 100 kVAR, 240V, 240A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 240A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 100 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5014145 |
|---|---|
| MPN | 100232HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0106Y |
| UPC/EAN | 786685878515 |
