Eaton 30632HMURFY
SKU: CS5022206MPN: 30632HMURFYAlternate Part #: UF-0302YUPC/EAN: 786685878676
Eaton LV Unipak capacitor bank




$7,865.69
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 30 kVAR, 600V, 29A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 29A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 30 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5022206 |
|---|---|
| MPN | 30632HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0302Y |
| UPC/EAN | 786685878676 |
