Eaton 200632HMURFY
SKU: CS5020396MPN: 200632HMURFYAlternate Part #: UF-0309YUPC/EAN: 786685878737
Eaton LV Unipak capacitor bank




$24,674.07
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 200 kVAR, 600V, 196A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 196A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 200 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5020396 |
|---|---|
| MPN | 200632HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0309Y |
| UPC/EAN | 786685878737 |
