Eaton 75632HMURFY
SKU: CS5026431MPN: 75632HMURFYAlternate Part #: UF-0305YUPC/EAN: 786685878706
Eaton LV Unipak capacitor bank




$14,036.85
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 75 kVAR, 600V, 74A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 74A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 75 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5026431 |
|---|---|
| MPN | 75632HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0305Y |
| UPC/EAN | 786685878706 |
