Eaton 100632HMURFY
SKU: CS5014198MPN: 100632HMURFYAlternate Part #: UF-0306YUPC/EAN: 786685878713
Eaton LV Unipak capacitor bank




$15,652.19
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 100 kVAR, 600V, 98A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 98A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 100 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5014198 |
|---|---|
| MPN | 100632HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0306Y |
| UPC/EAN | 786685878713 |
