Eaton 75232HMURFY
SKU: CS5026415MPN: 75232HMURFYAlternate Part #: UF-0105YUPC/EAN: 786685878508
Eaton LV Unipak capacitor bank




$15,333.10
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 75 kVAR, 240V, 180A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 180A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 75 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5026415 |
|---|---|
| MPN | 75232HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0105Y |
| UPC/EAN | 786685878508 |
