Eaton 15232HMURFY
SKU: CS5019653MPN: 15232HMURFYAlternate Part #: UF-0100YUPC/EAN: 786685878454
Eaton LV Unipak capacitor bank




$5,973.51
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 15 kVAR, 240V, 36A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 36A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 15 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5019653 |
|---|---|
| MPN | 15232HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0100Y |
| UPC/EAN | 786685878454 |
