Eaton 25232HMURFY
SKU: CS5021023MPN: 25232HMURFYAlternate Part #: UF-0101YUPC/EAN: 786685878461
Eaton LV Unipak capacitor bank




$5,998.85
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 25 kVAR, 240V, 60A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 60A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 25 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5021023 |
|---|---|
| MPN | 25232HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0101Y |
| UPC/EAN | 786685878461 |
