Eaton 30232HMURFY
SKU: CS5022189MPN: 30232HMURFYAlternate Part #: UF-0102YUPC/EAN: 786685878478
Eaton LV Unipak capacitor bank




$7,700.22
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 30 kVAR, 240V, 72A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 72A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 30 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5022189 |
|---|---|
| MPN | 30232HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0102Y |
| UPC/EAN | 786685878478 |
