Eaton 60232HMURFY
SKU: CS5025126MPN: 60232HMURFYUPC/EAN: 786685878492
Eaton LV Unipak capacitor bank




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 60 kVAR, 240V, 144A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 144A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 60 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5025126 |
|---|---|
| MPN | 60232HMURFY |
| UPC/EAN | 786685878492 |
