Eaton 125232HMURFY
SKU: CS5018661MPN: 125232HMURFYUPC/EAN: 786685878522
Eaton LV Unipak capacitor bank




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 125 kVAR, 240V, 300A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 300 A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 125 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5018661 |
|---|---|
| MPN | 125232HMURFY |
| UPC/EAN | 786685878522 |
