Eaton 150232HMURFY
SKU: CS5019615MPN: 150232HMURFYUPC/EAN: 786685878539
Eaton LV Unipak capacitor bank




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 150 kVAR, 240V, 360A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 360A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 150 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5019615 |
|---|---|
| MPN | 150232HMURFY |
| UPC/EAN | 786685878539 |
