Eaton 30432HMURFY
SKU: CS5022202MPN: 30432HMURFYAlternate Part #: UF-0202YUPC/EAN: 786685878560
Eaton LV Unipak capacitor bank




$7,670.61
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 30 kVAR, 480V, 36A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 36A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 30 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5022202 |
|---|---|
| MPN | 30432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0202Y |
| UPC/EAN | 786685878560 |
