Eaton 15632HMURFY
SKU: CS5019728MPN: 15632HMURFYAlternate Part #: UF-0300YUPC/EAN: 786685878652
Eaton LV Unipak capacitor bank




$7,591.17
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 15 kVAR, 600V, 15A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 15 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | FOT |
Specifications
| SKU | CS5019728 |
|---|---|
| MPN | 15632HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0300Y |
| UPC/EAN | 786685878652 |
