Eaton 200432HMURFY
SKU: CS5020391MPN: 200432HMURFYAlternate Part #: UF-0209YUPC/EAN: 786685878638
Eaton LV Unipak capacitor bank




$23,742.54
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 200 kVAR, 480V, 240A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 240A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 200 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5020391 |
|---|---|
| MPN | 200432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0209Y |
| UPC/EAN | 786685878638 |
