Eaton 100432HMURFY
SKU: CS5014161MPN: 100432HMURFYAlternate Part #: UF-0206YUPC/EAN: 786685878607
Eaton LV Unipak capacitor bank




$14,661.79
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 100 kVAR, 480V, 120A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 120A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 100 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5014161 |
|---|---|
| MPN | 100432HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0206Y |
| UPC/EAN | 786685878607 |
