Eaton 250632HMURFY
SKU: CS5021015MPN: 250632HMURFYAlternate Part #: UF-0310YUPC/EAN: 786685878744
Eaton LV Unipak capacitor bank




$27,125.24
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Fixed UNIPAK harmonic filter, Detuned, 250 kVAR, 600V, 245A, Three-phase, 60 Hz, 4.2 Harmonic tuning
Attributes
| Amperage Rating | 245A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 250 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Tuning | 4.2H |
| Type | Detuned |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5021015 |
|---|---|
| MPN | 250632HMURFY |
| Alternate Part # | UF-0310Y |
| UPC/EAN | 786685878744 |
