Eaton M22-TCV
SKU: CS4899173MPN: M22-TCVAlternate Part #: 3-5541-005AUPC/EAN: 786685283166
Eaton M22 pushbutton telescopic clip extension





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton telescopic clip extension, M22 Modular Pushbutton Telescopic Clip Extension, 22.5 mm, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Telescopic Clip Extension |
Specifications
| SKU | CS4899173 |
|---|---|
| MPN | M22-TCV |
| Alternate Part # | 3-5541-005A |
| UPC/EAN | 786685283166 |










