Eaton M22-XLH-A
SKU: CS4899566MPN: M22-XLH-AAlternate Part #: 3-5555-016AUPC/EAN: 786685546582
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, Indicator Light, Conical, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21, 22.5 mm, Amber, Illuminated
Attributes
| Actuator | Conical |
| Button Color | Amber |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Indicator Light lens |
Specifications
| SKU | CS4899566 |
|---|---|
| MPN | M22-XLH-A |
| Alternate Part # | 3-5555-016A |
| UPC/EAN | 786685546582 |









