Eaton M22-UPE
SKU: CS4899174MPN: M22-UPEAlternate Part #: 3-5542-001AUPC/EAN: 786685283173
Eaton M22 pushbutton plastic shroud





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton plastic shroud, M22 Modular Pushbutton Plastic Shroud, 22.5 mm, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Plaster keys for flush mounting |
Specifications
| SKU | CS4899174 |
|---|---|
| MPN | M22-UPE |
| Alternate Part # | 3-5542-001A |
| UPC/EAN | 786685283173 |











