Eaton M22-T-DD
SKU: CS4899162MPN: M22-T-DDAlternate Part #: 3-5541-008AUPC/EAN: 786685283449
Eaton M22 pushbutton protective diaphragm





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton protective diaphragm, M22 Modular Pushbutton Protective Diaphragm, 22.5 mm, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Protective Double Pushbutton Diaphragm |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS4899162 |
|---|---|
| MPN | M22-T-DD |
| Alternate Part # | 3-5541-008A |
| UPC/EAN | 786685283449 |





