Eaton M22-T-D-B100
SKU: CS4899161MPN: M22-T-D-B100Alternate Part #: 3-5541-007AUPC/EAN: 786689242749
Eaton M22 pushbutton protective diaphragm

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton protective diaphragm, 22.5 mm, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21, Bulk 100
Attributes
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Protective Pushbutton and Indicating Light Diaphragm |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS4899161 |
|---|---|
| MPN | M22-T-D-B100 |
| Alternate Part # | 3-5541-007A |
| UPC/EAN | 786689242749 |










