Eaton M22-TC
SKU: CS4899172MPN: M22-TCAlternate Part #: 3-5541-004AUPC/EAN: 786685283159
Eaton M22 pushbutton telescopic clip





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton telescopic clip, M22 Modular Pushbutton Telescopic Clip with Top-Hat Rail, 22.5 mm, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Telescopic Clip with Top-Hat Rail |
Specifications
| SKU | CS4899172 |
|---|---|
| MPN | M22-TC |
| Alternate Part # | 3-5541-004A |
| UPC/EAN | 786685283159 |










