Eaton M22-YED0013
SKU: CS4899607MPN: M22-YED0013Alternate Part #: 3-5559-013AUPC/EAN: 786685423418
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, M22 Selector Switch, Completed Device, 22.5 mm, Knob, Three-Position, IP67, IP69K, NEMA 4X, 13
Attributes
| Actuator | Knob, three-position |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Selector switch |
Specifications
| SKU | CS4899607 |
|---|---|
| MPN | M22-YED0013 |
| Alternate Part # | 3-5559-013A |
| UPC/EAN | 786685423418 |



