Eaton M22-XC-Y
SKU: CS4899351MPN: M22-XC-YAlternate Part #: 3-5550-007AUPC/EAN: 786685283203
Eaton M22 pushbutton coding adapter

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton coding adapter, M22 Modular Pushbutton Coding Adapter, 22.5 mm, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Selector switch Coding Adapter |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS4899351 |
|---|---|
| MPN | M22-XC-Y |
| Alternate Part # | 3-5550-007A |
| UPC/EAN | 786685283203 |







