Eaton DR2-5130-05
SKU: CS4852045MPN: DR2-5130-05Alternate Part #: DR2513005UPC/EAN: 786680170287
Product Details
Eaton Load Reactor, 130 A, Open, R2 Load side reactor, 0.3mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 130A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.3mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |