Eaton DR2-5130-13
SKU: CS4852046MPN: DR2-5130-13Alternate Part #: DR2513013UPC/EAN: 786680170294
Product Details
Eaton Load Reactor, 130 A, NEMA 1, R2 Load side reactor, 0.2mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 130A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.2mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |