Eaton DR2-2100-05
SKU: CS4851893MPN: DR2-2100-05Alternate Part #: DR2210005UPC/EAN: 786680171154
Eaton load reactor
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Load Reactor, 100 A, Open, R2 Load side reactor, 0.3mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 230 V
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.3mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 230 V |