Eaton DR2-5160-05
SKU: CS4852049MPN: DR2-5160-05Alternate Part #: DR2516005UPC/EAN: 786680170515
Product Details
Eaton Load Reactor, 160 A, Open, R2 Load side reactor, 0.23mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 160A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.23mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |