Eaton DR2-5130-03
SKU: CS4852044MPN: DR2-5130-03Alternate Part #: DR2513003UPC/EAN: 786680172809
Product Details
Eaton Load Reactor, 130 A, Open, R2 Load side reactor, 0.2mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 130A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.2mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |