Eaton DR2-4130-05
SKU: CS4851969MPN: DR2-4130-05Alternate Part #: DR2413005UPC/EAN: 786680170256
Eaton load reactor
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Load Reactor, 130 A, Open, R2 Load side reactor, 0.3mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 130A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.3mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |