Eaton DR2-5100-05
SKU: CS4852041MPN: DR2-5100-05Alternate Part #: DR2510005UPC/EAN: 786680170072
Eaton load reactor
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Load Reactor, 100 A, Open, R2 Load side reactor, 0.45mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.45mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |