Eaton DR2-5600-05
SKU: CS4852073MPN: DR2-5600-05Alternate Part #: DR2560005UPC/EAN: 786680171918
Product Details
Eaton Load Reactor, 600 A, Open, R2 Load side reactor, 0.065mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 600 A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.065mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |