Eaton DR2-5750-05
SKU: CS4852077MPN: DR2-5750-05Alternate Part #: DR2575005UPC/EAN: 786680168543
Product Details
Eaton Load Reactor, 750 A, Open, R2 Load side reactor, 0.048mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 750A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.048mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |