Eaton 70-7758-24
SKU: CS5025947MPN: 70-7758-24UPC/EAN: 782113407401
Eaton safety switch fuse base

$106.14
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse base,Fuse base,60A,Two-pole,600V,Fuse base,60A, Two-pole, 600V fusible safety switches,600V,Fusible
Attributes
| Amperage Rating | 60A |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Product Category | Fuse base |
| Protection | Fusible |
| Type | Fuse base |
| Used With | 60A, Two-pole, 600V fusible safety switches |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5025947 |
|---|---|
| MPN | 70-7758-24 |
| UPC/EAN | 782113407401 |



