Eaton 70-7758-25
SKU: CS5025948MPN: 70-7758-25UPC/EAN: 782113407418
Eaton safety switch fuse base

$133.08
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse base,Fuse base,100A,Two-pole,600V,Switch fuse base lower assembly,100A, Two-pole, 600V fusible safety switches,600V,Fusible
Attributes
| Amperage Rating | 100A |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Product Category | Fuse base |
| Protection | Fusible |
| Type | Fuse base |
| Used With | 100A, Two-pole, 600V fusible safety switches |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5025948 |
|---|---|
| MPN | 70-7758-25 |
| UPC/EAN | 782113407418 |

