Eaton 70-7758-37
SKU: CS5025955MPN: 70-7758-37UPC/EAN: 782113407517
Eaton safety switch base assembly

$294.79
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch base assembly,60A,Four-pole,600V,60A,two and four-pole, 600V fusible safety switches,600V,Fusible
Attributes
| Amperage Rating | 60A |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Product Category | Switch base assembly |
| Protection | Fusible |
| Type | Switch base assembly |
| Used With | 60A,two and four-pole, 600V fusible safety switches |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5025955 |
|---|---|
| MPN | 70-7758-37 |
| UPC/EAN | 782113407517 |





