Eaton 70-7758-22
SKU: CS5025945MPN: 70-7758-22UPC/EAN: 782113407388
Eaton safety switch fuse base

$100.10
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse base,60A,Two-pole,240V,Fuse base,60A, Two and four-pole, 250V fusible safety switches,240V,Fusible
Attributes
| Amperage Rating | 60A |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Product Category | Fuse base |
| Protection | Fusible |
| Type | Fuse base |
| Used With | 60A, Two and four-pole, 250V fusible safety switches |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5025945 |
|---|---|
| MPN | 70-7758-22 |
| UPC/EAN | 782113407388 |



