Eaton 70-7758-28
SKU: CS5025951MPN: 70-7758-28UPC/EAN: 782113407449
Eaton safety switch fuse base

$128.69
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse base,Fuse base,30A,NEMA 3R,Three-pole,600V,Fuse base,30A, Three-pole, 600V fusible safety switches, NEMA 3R,600V,Fusible
Attributes
| Amperage Rating | 30A |
| Nema Rating | NEMA 3R |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Product Category | Fuse base |
| Protection | Fusible |
| Type | Fuse base |
| Used With | 30A, Three-pole, 600V fusible safety switches, NEMA 3R |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS5025951 |
|---|---|
| MPN | 70-7758-28 |
| UPC/EAN | 782113407449 |


