Eaton 70-7758-8
SKU: CS5025965MPN: 70-7758-8UPC/EAN: 782113407616
Eaton safety switch fuse base

$393.76
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse base,60A,Two-pole,600V,Fuse base,60A, two and four-pole, 600V fusible safety switches,600V,Fusible
Attributes
| Amperage Rating | 60A |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Product Category | Fuse base |
| Protection | Fusible |
| Type | Fuse base |
| Used With | 60A, two and four-pole, 600V fusible safety switches |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5025965 |
|---|---|
| MPN | 70-7758-8 |
| UPC/EAN | 782113407616 |


