Eaton XTAE015B10AD006
SKU: CS4999541MPN: XTAE015B10AD006Alternate Part #: 3-1802-1808AUPC/EAN: 782116847228
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 120 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |