Eaton XTAE015B01AD004
SKU: CS4999160MPN: XTAE015B01AD004Alternate Part #: 3-1802-1535AUPC/EAN: 782116844692
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 120 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |