Square D ZB5AD7
SKU: CS4814227MPN: ZB5AD7
Head for selector switch, Harmony XB5, plastic, black, 22mm, 3 positions, spring return from left to center

$30.96
UnitAvailable on backorder
Product Details
Black selector switch head Dia 22 3-position spring return
- Range of product : Harmony XB5
- Product or component type : Head for selector switch
- Device short name : ZB5
- Bezel material : Dark grey plastic
- Mounting diameter : 22 mm
- Head type : Standard
- Sale per indivisible quantity : 1
- Shape of signaling unit head : Round
- Type of operator : Left to centre spring return
- Operator profile : Black standard handle
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 1000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Position Information | 3 positions ± 45° |
| Product Certifications | GL# #BV# #CSA# #LROS (Lloyds register of shipping)# #DNV# #UL listed |
| Product Or Component Type | head for selector switch |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS4814227 |
|---|---|
| MPN | ZB5AD7 |










