Square D ZB5AJ7
SKU: CS4814234MPN: ZB5AJ7
Head for selector switch, Harmony XB5, XALF, XB4, black Ø22 mm 3 position spring return




$30.96
UnitAvailable on backorder
Product Details
Black Selector Switch Head 22mm 3-Position Spring Return
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 1000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Additional Information | non padlockable |
| Operator Position Information | 3 positions ± 45° |
| Product Certifications | CSA# #UL listed# #DNV# #LROS (Lloyds register of shipping)# #BV# #GL |
| Product Or Component Type | head for selector switch |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS4814234 |
|---|---|
| MPN | ZB5AJ7 |










